Moskova`da ücretli balık avı göletleri

Rusya Federasyonunun haritasına bakarsanız çok geniş uzun onlarca nehir görürsünüz. Ülkeyi bir uçtan bir uca katederler. Tatlı su bu derece bol olunca da doğal olarak balık avcılığı daha doğrusu talı su balık avcılığı çok gelişmiş durumda. Şehirlerde 24 saat açık balık avı için yem ve malzeme satan dükkanlar bulmak mümkün. Bu bile insanların balık avına olan ilgisini kanıtlıyor.

Başkent Moskova da sudan bol mıktarda nasıbını almış bir şehir. Her bir tarafında nehir ve göletler mevcut. Yaz kış balık avı yapmak mümkün.

Bu kadarla kalmıyor, birde balık avı için ücretli göletler var. DSCF0009

Bu göletlere balık çiftliklerinde yetiştirilmiş balıklar salınıyor.

DSCF0012
DSCF0024

Şehir içinde ama sessiz sakin huzurlu ortamlar.

DSCF0038

Bu ücretli balık avı işletmelerinde bir çok şey düşünülmüş. Bazılarında konaklama yapmak için odalar var. Yakaladığınız balığı istediğiniz şekilde hazırlatabiliyorsunuz.. Ailesiyle sadece piknik yapmak isteyenler için ahşaptan yapılmış bungalovlar, çadırlar var barbeküler var.

DSCF0042

Tabiki bunların hepsi ücret karşılığı. Bazı göletler ucuz bazıları ise pahalı. Her işletmenin tarifesi farklı. Tarifenin öngördü miktardan fazla balık yakaladığınızda bu balıkları satın almak zorundasınız. İlk girişte ödenen ücrete ilaveten yakaladığınız balık miktarına göre ilave ücret ödemeniz gerekebilir.

Yukarıdaki fotoğraflar farklı aşağıdaki fotoğraflar farklı göletlerden.

DSCF0094

Sabahın erken saatlerindeki her zaman yakalanamayacak görüntü.

DSCF0096

Belli aralıklarla yerleştirilmiş küçük iskeleler.

DSCF0113 DSCF0117 DSCF0126

Yerleşim birimlerinin çok yakınında olan bir başka gölet daha. Burada da yine bungalovlar  küçük iskeleler bulunmakta. Hafta sonu tatilini geçirmek için güzel alternatifler..

 

royal

 

royal-2

royal-3

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir